Skialpinizmus v TatráchSkialpinizmus ako zaujímavá kombinácia lyžiarskej turistiky, vysokohorského lyžovania a horolezectva si získava stále viac nadšených fanúšikov. Objavte čaro tohto nádherného športu aj vy!

Zimné adrenalínové zážitky

Voľný pohyb po nádherných zasnežených pláňach, raz v hlbokom prašane, inokedy zdolávanie strmého úzkeho žľabu a výhľad na krásnu prírodnú scenériu je skutočným lákadlom pre milovníkov zimných športov. Nechajte sa zlákať horskou prírodou a vydajte sa aj vy do zasnežených Tatier na skialpinistickú túru.

Skialpinizmus v Tatrach

Začiatočníkom, ako pri každom športe, nesmie chýbať dávka trpezlivosti a vytrvalosti pri tréningu a zbieranie prvých skúseností v menej náročných terénoch.

Praktické informácie

Skialpinizmus môžu vykonávať skialpinisti a horolezci organizovaní v horolezeckých zväzoch a majú možnosť sa zaregistrovať v slovenskej skialpinistickej asociácii. Môžu vstupovať do vysokohorského prostredia mimo turistických chodníkov aj v čase sezónnych uzáverov – len za účelom skialpinistickej túry a sú povinní mať pri sebe platný preukaz svojej horolezeckej organizácie.
Mnohé trasy vo Vysokých Tatrách sú síce medzi skialpinistami obľúbené, ale nie sú povolené. Preto skôr ako sa rozhodnete vybrať na skialpinistickú túru, zistite si všetky potrebné aktuálne informácie a vychutnajte si krásny pohodový deň na lyžiach plný adrenalínu a zážitkov.

Skialpinizmus v Tatrach

Skialpinistické trasy vo Vysokých Tatrách

1. Vo Veľkej Studenej doline od Zbojníckej chaty cez kotol Sivých plies do Priečneho sedla, z neho k Téryho chate v Malej Studenej doline a ďalej popod Mačaciu vežu do Baranieho sedla a Veľkou Zmrzlou dolinou na Chatu pri Zelenom plese.

2. V Mlynickej doline od vodopádu Skok do Soliskového sedla a tou istou trasou späť, prípadne s prechodom zo sedla na zjazdovku od chaty Solisko.

Zdroj informácií

Reklamy