bilikova chata, vysoke tatryPrežite nádherný deň v Tatrách aj v zime! Zimná prechádzka tatranskou prírodou k celoročne otvoreným chatám či vodopádom Studeného potoka je skvelý nápad ako si vychutnať snehobiele krásy Tatier a dopriať si zaslúžený oddych a relax

Tip na výlet

Vyberte sa s celou rodinkou na nenáročnú prechádzku do Tatier aj v zime. Stačí sa vyviezť lanovkou zo Starého Smokovca na Hrebienok a vybrať sa po vyznačených chodníkoch k Bilíkovej chate, Vodopádom Studeného potoka či k Rainerovej chate.

Trasa

Hrebienok – Bilíkova chata (5 min.) – Vodopády Studeného potoka (15 min.) – Rainerova chata  (10 min.) – Hrebienok (25 min.)

vodopady studeneho potoka, vysoke tatry

Popis trasy

Po vyvezení lanovkou na Hrebienok sa vyberiete po zelenej značke ku Bilíkovej chate. Tá ponúka občerstvenie a atmosféru vysokohorskej chaty. Po malej prestávke pokračujete k Vodopádom Studeného potoka, kde si vychutnajte pohľad na zamrznutý vodopád vo veľkolepej kráse. Modrá značka vás ďalej povedie k Rainerovej chate, kde môžete navštíviť aj známe minimúzeum tatranských nosičov. Po krásnej širokej lesnej ceste sa po červenej značke vraciate späť na Hrebienok.

 Rainerova chata, Vysoke Tatry

Tipy na aktivity

Snowtubing

Na Hrebienku si nenechajte ujsť jazdu sto metrovým tobogánom na nafukovacom kolese.

Sánkovačka

Do Starého Smokovca sa môžete zviezť pozemnou lanovkou alebo si zapožičajte sánky a užite si perfektnú sánkovačku dva a pol kilometrovou sánkarskou dráhou až k dolnej stanici lanovky.

Užite si tak perfektný deň v Tatrách plný zážitkov!

 hrebienok, snowtubing, vysoke tatry

Reklamy