Štrbské plesoSpojením prírody s historickým podtónom celosvetového významušportovým vyžitím sprevádzaného podujatiami počas celého roka sa Štrbské Pleso stalo obľúbeným a vyhľadávaným turistickým miestom v Tatrách.

V lete východiskom mnohých atraktívnych túr, v zime vyhľadávané miesto vďaka obľúbenému lyžiarskemu stredisku, aj tieto charakteristiky prislúchajú k vychýrenému turistickému stredisku nachádzajúceho sa v okolí známeho Štrbského plesa. Bohatý spoločenský a kultúrny život obohatený o podujatia celosvetového významu tu nájdete počas celého roka.

Areál snow

Areál snov na Štrbskom Plese je jedinečným technickým dielom na Slovensku, ktorého kvality mali možnosť vyskúšať a oceniť športovci celosvetového významu. Jeho vznik siaha do roku 1970, kedy ho vybudovali k majstrovstvám sveta v klasických zimných disciplínach. Areálu dominujú dva lyžiarske mostíky a jeho súčasťou je aj lyžiarsky bežecký štadión, kde nájdete výborné lyžiarske bežecké trate rôznej kondičnej náročnosti. Druhej strane svahu dominuje populárna zjazdovka Interski s modernou sedačkovou lanovkou.

Areál snov na Štrbskom plese - skokanský mostík

Štrbské Pleso je často vyhľadávané aj ako turistické východisko smerujúce do Mengusovskej doliny, k Popradskému plesu alebo aj k neďalekému symbolickému cintorínu. Tatranskou prírodou vás povedie aj náučný chodník cez Popradské pleso k Veľkému Hincovemu plesu.

Jazero Štrbské pleso

Štrbské pleso ako najtypickejšie morénové pleso sa nachádza vo Vysokých Tatrách v nadmorskej výške 1346 m n. m. S rozlohou takmer 20 ha a miestami hĺbkou 20 m patrí medzi druhé najväčšie pleso na Slovensku.

Vďaka ľahkej dostupnosti sa stalo vyhľadávaným turistickým miestom aj pre tých, ktorí turistike neholdujú. Prechádzka tatranskou prírodou okolo Štrbského plesa poteší v každom ročnom období. V letnom období máte možnosť si vychutnať hladinu Štrbského plesa priamo z člnu a v zimnom období zamrznutú hladinu na korčuliach.

Štrbské pleso

Štrbské pleso získalo druhé miesto u fanúšikov, ktorí hlasovali za 7 divov Tatier vo Facebook kampani, ktorú zorganizoval Kontakt Wellness Hotel****.

zdroj informácií: 1 a 2

Reklamy