Lomnický štít, Vysoké Tatry

Jeden z najkrajších tatranských štítov, z ktorého si môžete dopriať nádherný panoramatický výhľad aj vy. Vyvezte sa naň lanovkou a objavte krásu Tatier priamo z ich vrcholu.

Lomnický štít, kedysi nazývaný Dedo, bol do roku 1837 považovaný za najvyšší štít Tatier. V 18. storočí dokonca dolovali na jeho severných svahoch striebro, v nádeji, že nájdu zlato. Od roku 1940 je Lomnický štít sprístupnený lanovkou z Tatranskej Lomnice. Bez náročného výstupu tak máte možnosť si dopriať nádhernú panorámu Vysokých Tatier a vychutnať si ticho vysokohorského prostredia.

Lomnický štít, Vysoké Tatry

Lomnický štít, Vysoké Tatry

Prístup bez lanovky
Pre tých, ktorí chcú zdolať vrchol Lomnické štítu po vlastných, je viacero variant. Môžete sa naň vybrať zo Skalnatého plesa, Teryho chaty, či chaty pri Zelenom plese. Trasy sú rôzne náročné, preto pred jej výberom dobre zvážte svoje možnosti a schopnosti a poveternostné podmienky. Na vrchol vedie skalnatý terén, ktorý je výzvou v mnohých úsekoch aj pre horolezcov. Výstup na Lomnický štít sa preto odporúča absolvovať v sprievode horského vodcu.

Viac informácií o možných trasách výstupu

Zdroj informácií: 1 & 2
Zdroj fotografií

Reklamy